Тиждень безбар’єрності у нашому Ліцеї

З 25 по 31 травня 2026 року в Україні проходить Національний тиждень безбар’єрності — важлива всеукраїнська ініціатива, спрямована на формування суспільства рівних можливостей, поваги, гідності та людиноцентричності. Ініціатива реалізується в межах проєкту Першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» та Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.

Безбар’єрність — це не лише про архітектурну доступність. Насамперед це про можливість кожної людини без перешкод навчатися, працювати, користуватися інформацією, отримувати послуги, спілкуватися та брати активну участь у житті суспільства незалежно від віку, стану здоров’я чи життєвих обставин.

Упродовж тижня у нашому Ліцеї було проведено низку тематичних заходів, спрямованих на формування у дітей розуміння важливості поваги, підтримки та рівності.

Учні початкових класів долучилися до творчих активностей: працювали над тематичними поробками, розфарбовували малюнки, переглядали презентації та брали участь у виховних годинах, присвячених темі безбар’єрності. Діти вчилися розуміти, що кожна людина є важливою та заслуговує на повагу і підтримку.

Особливою подією стала загальноміська виставка малюнків «Безбар’єрність очима дітей», організована за ініціативи департаменту освіти на базі нашого Ліцею. Своє бачення безбар’єрного простору представили учні 3–4 класів закладів освіти Житомирської міської територіальної громади.

До участі у виставці долучилися школярі початкових класів із 25 ліцеїв громади, а загалом було представлено 56 творчих робіт. Через малюнки діти передали власне бачення світу без обмежень, у якому панують доброта, взаєморозуміння, підтримка та рівні можливості для всіх 💙💛

В рамках Тижня безбар’єрності у Ліцеї також пройшли уроки безбар’єрності для учнів 9–11 класів. Разом зі спікеркою Молодіжного центру Житомирщини Ксенією Бойко старшокласники говорили про створення безбар’єрного простору, інклюзію, рівні можливості та важливість поваги до потреб усіх громадян без винятку. Такі зустрічі допомагають молоді краще розуміти цінність людської гідності, взаємоповаги та підтримки у сучасному суспільстві.

Також 27 травня 2026 року в межах Тижня безбар’єрності відбулася спільна зустріч Молодіжної ради «Люмос» та шкільних омбудсманів міста Житомира на базі Регіонального представництва Уповноваженого у Житомирській області. Наш Ліцей на зустрічі представляли Шкільний омбудсман Остапенко Вероніка та її заступник Лук’янчук Юлія.

Захід став важливим простором для відкритого діалогу, взаємопідтримки та обговорення актуальних тем, що стосуються прав дітей, безпеки, поваги та створення дружнього середовища для кожного.

Учасники долучилися до інтерактивної гри «Куб безпечного простору», яка допомогла через спілкування та взаємодію краще зрозуміти значення безпечного, інклюзивного та безбар’єрного середовища. Молодь також мала можливість поспілкуватися з Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Житомирській області Юрієм Володимировичем Погодицьким, поставити запитання та обговорити актуальні виклики, з якими сьогодні стикаються діти та молодь.

Проведення таких заходів є надзвичайно важливим, адже саме з дитинства формується культура поваги до кожної людини та розуміння того, що безбар’єрність — це про комфорт, гідність і рівність для всіх.

Більше фото запрошуємо переглянути до нашої офіційної спільноти у Фейсбуці.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *